Vasara 2016. Modē ir Spānijas motīvi

 

Kā es jau biju minējusi, pēdējo dažu gadu laikā modes pasaule īpaši nevirzas uz priekšu, iepriekšējo sezonu tendences pāriet uz nākamajiem sezoniem un īpaši nekas nemainās. Līdz ar to arī rakstīt par jaunākajām tendencēm negribas, jo tādu vienkārši nav.. Tikai dažreiz, kā glābējzvans, parādas spilgtas tendences, kuru mūžs ir īss.

 

Pēdējo piecu gadu laikā austrumu motīvu tendence aktīvi iekaroja dvēseles un tagad nedaudz pavirzījās uz “boho chick” jēdzienu. Tendence vasarai ir ierasta. Pat pārāk ierasta. Kā vecās čības. Tai visi ir pievērsuši uzmanību – gan modes blogeri, gan instragram-atkarīgie, gan arī cilvēki, kuri patiešām izprot modes lietas. 

Bet parunāsim par kaut ko labu!

Sarkanais, roze matos, melnās mežģīnes. Nojaušat? Modē ir Spānijas motīvi!

Kad par modes tendenci kļūst nacinālais kolorits, to paredzēt nav grūti. Piemēram, Krievija. Milzīga valsts, bet ja mēs runājam par stilu (vai a la Russe), pilnīgi noteikti tas nav par kāda tālā Ziemeļu ciemata ornamentu. Mēs runāsim par daudz pazīstamāml lietām – kažokādas, gžeļ, galvassegas un sarafāni (nerunāsim šobrīd par šņabi, siļķi un lāčiem). Īpašiem cienītājiem varētu pieminēt par specifiskajām virsdrēbēm krievu stilā. Toties neviens neiedziļināsies. Ir nepieciešamas tendences, kuras neapšaubāmi asociēsies ar valsti

Kā tad ir ar Spāniju? Pareizi! Korrida un flamenko. Un šeit būs foto no Pavasaris-Vasara 2016 modes skatēm. 

 

Tātad, lai iekļautos šajā tendencē ir nepieciešams: pāris kleitas ar volāniem vai kruzuļiem. Liela roze matos ir apsveicama. Kā arī melnā un sarkanā savienojums. Un daudz mežģīnu. Teodoru stilā apmetņi ir sezonas interesantākā tendence. Es noteikti šādu iegādāšos! Bet kas attiecas uz vēdekli, nazi vai mantiļu – tas jau būs pār daudz. Nevajag atdarināt nacionālo kostīmu pilnībā, lai nerastos iespaids,ka dodaties uz karnevālu.

Šādi trenti paliek uz īsu laiku, bet šī siltā sezona, noteikti būs spilgta un atmiņā paliekoša. Īpaši, ja šī tendence nonāks līdz Latvijai. Domāju, flameko dejotāju stils var atdzīvināt kaislības arī mūsu mentatlitātē. Nav noslēpus, ka sievietei, lai uzsāktu pārmaiņas, pietiek ar dažām jaunajām kleitām.